Skip to main content

Jak poprawić wpływ swojej firmy na środowisko, jeśli chodzi o opakowania?
Co roku w Europie produkowanych jest 25,8 mln ton odpadów opakowaniowych. Z tego 730 ton trafia do Morza Śródziemnego. Liczby te obrazują skalę problemu odpadów opakowaniowych i związanego z tym wpływu na środowisko.
Aby stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość, kluczowe znaczenie ma podjęcie działań na rzecz zmniejszenia ilości odpadów opakowaniowych, promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym i wprowadzanie rozwiązań opakowań wielokrotnego użytku.

Zrównoważony rozwój: znacznie więcej niż modne określenie

Co oznacza bycie zrównoważonym? Termin „zrównoważony rozwój” wywodzi się pierwotnie z leśnictwa, gdzie naturalnie odrasta tylko tyle drewna, ile zostało zebrane. Dlatego zrównoważony rozwój oznacza zachowanie zrównoważonych ekologicznych warunków życia dla przyszłych pokoleń dzięki odpowiedzialnym działaniom.
Zamiast wyrzucać produkty po jednym użyciu, tworzone są trwałe alternatywy wielokrotnego użytku. Wykorzystane są wówczas opakowania wielokrotnego użytku, a w razie konieczności ich naprawa. Dzięki unikaniu odpadów opakowaniowych zmniejsza się zapotrzebowanie na nowe surowce, a co za tym idzie zmniejsza się negatywny wpływ na środowisko.
Podkreślić należy, że ekologia nie musi oznaczać wysokich kosztów czy wielkich wysiłków. Czasami są to małe rzeczy, takie jak tworzenie mniejszej ilości odpadów poprzez kupowanie mniej plastiku lub używanie kubków do kawy wielokrotnego użytku w podróży.

Inteligentne zarządzanie kontenerami

System wielokrotnego użytku oszczędza zasoby, zachęcając do zwrotu opakowań wielokrotnego użytku. Nasze rozwiązanie w zakresie inteligentnego zarządzania pojemnikami istnieje od 30 lat, umożliwiając nam ustanowienie zrównoważonych procesów w nowoczesnym łańcuchu dostaw. Zapewnia przyjazną dla środowiska alternatywę dla opakowań jednorazowych, a także promuje ponowne przemyślenie wykorzystania materiałów opakowaniowych.

Problem z jednorazowymi opakowaniami kartonowymi

W wielu różnych branżach nadal preferowaną opcją są jednorazowe opakowania kartonowe. Na przykład przemysł elektroniczny produkuje mikroczipy, które są dostarczane z piankową wyściółką i kartonowymi opakowaniami. Podczas transportu wrażliwe urządzenia elektroniczne są narażone na zwiększone ryzyko zawilgocenia i wstrząsów. Niestety taka wysyłka z tekturą często skutkuje uszkodzeniem towaru, dodatkowymi kosztami robocizny i dużą ilością odpadów opakowaniowych. Tego ryzyka i wynikających z niego odpadów opakowaniowych można uniknąć stosując wydajny system zarządzania pojemnikami.

Długoterminowe oszczędności kosztów dzięki inteligentnemu zarządzaniu kontenerami

Spotykamy się z pytaniami – jak firma ma oszczędzać koszty poprzez zarządzanie kontenerami, skoro na pierwszy rzut oka koszty wdrożenia takiego systemu wydają się bardzo wysokie? Odpowiedzią jest nasze inteligentne zarządzanie kontenerami. Gospodarka o obiegu zamkniętym zmniejsza koszty magazynowania, ponieważ nie przechowujemy pojemników wielokrotnego użytku w magazynie przez długie okresy czasu.
Koszty utylizacji są minimalizowane, ponieważ ilość odpadów jest znacznie zmniejszona. Zmniejszeniu ulegają również koszty transportu. Opakowania transportowe wielokrotnego użytku (RTP) mogą optymalnie wykorzystać ładowność pojazdów transportowych. Pojemniki RTP są efektywnie układane w stosy, tak by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń w pojazdach transportowych i magazynach. Zmniejsza to puste przebiegi i obniża koszty transportu. Oszczędzamy dzięki temu czas potrzebny na pakowanie i rozpakowywanie produktów.

Der Krok w kierunku zrównoważonej przyszłości

Opierając się na pojemnikach wielokrotnego użytku i unikając opakowań jednorazowego użytku, pomagamy zmniejszyć ilość odpadów, chronić naturalne zasoby i zmniejszyć nasz ślad ekologiczny. To ważny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Zmiana sposobu myślenia

Wszyscy możemy zrobić więcej dla bardziej ekologicznej przyszłości i istnieją ku temu powody, aby wcześnie zaangażować się w zrównoważone rozwiązania. Zmieniające się oczekiwania konsumentów i zaostrzające przepisy w coraz większym stopniu popychają nas w kierunku obiegu zamkniętego łańcucha dostaw.
Ale po co czekać, skoro można wyprzedzać konkurencję — w sposób bardziej zrównoważony i bardziej opłacalny niż kiedykolwiek!

NASZE NAJNOWSZE
AKTUALNOŚCI

Zeichen der Nachhaltigkeit auf blauem Hintergrund
comepack News

Kup – Wyrzuć

Dotychczas znany sposób wytwarzania jednorazowych opakowań na towary i zużywania cennych surowców nie jest już…
Oczyszczony las
comepack News

Opakowania jednorazowe – duże zapotrzebowanie w branży rolniczej

Ogranicz – wykorzystaj ponownie. Branża rolnicza charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na opakowania jednorazowe! Jedno z…
Dzięki efektywnemu zarządzaniu pojemnikami firmy comepack może szybko i łatwo zorganizować komponenty od dostawców przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego.
comepack News

Brak danych z opakowań jednorazowych

Ogranicz – używaj ponownie – NIE poddawaj recyklingowi: Brak danych dotyczących opakowań jednorazowego użytku. opakowania…