Przemysł motoryzacyjny i rolniczy

Inteligentne rozwiązania logistyczne dla Twojej firmy

SPECJALNE ROZWIĄZANIA
DLA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO

Jesteśmy przekonani, że zarządzanie pojemnikami w przemyśle motoryzacyjnym jest czymś więcej niż tylko zarządzaniem pojemniki VDA-KLT. Zmobilizowani zmianami, jakie czekają nas w branży, staramy się być jak najlepiej przygotowani. Nasze oprogramowanie do zarządzania pojemnikami wprowadza cyfrowe rozwiązania w łańcuchach dostaw, a z pozyskiwanych danych tworzy dla Ciebie wartościowe informację.

Dzięki efektywnemu zarządzaniu pojemnikami firmy comepack może szybko i łatwo zorganizować komponenty od dostawców przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego.

WYMAGAJĄCA LOGISTYKA W PRZEMYŚLE MOTORYZACYJNYM

W przemyśle motoryzacyjnym firmy często współpracują w ramach globalnych sieci produkcji. Odpowiednio duża ilość dostawców i poddostawców musi szybko, bezpiecznie, tanio i w ekologiczny sposób dostarczyć elementy konstrukcyjne do zakładów produkcyjnych w trybie Just-In-Time.

W produkcji, magazynowaniu i transporcie w 90 % wykorzystywane są standaryzowane pojemniki wielokrotnego użytku. Stanowią one zasadniczą część składową tej logistyki i – podobnie jak znajdujące się w nich towary – muszą być zawsze do dyspozycji.

POJEMNIKI WIELOKROTNEGO UŻYTKU DOSTOSOWANE DO PAŃSTWA WYMAGAŃ

Najczęściej wykorzystywanym pojemnikiem w przemyśle motoryzacyjnym jest mały pojemnik typu KLT. Jest on specjalnie przystosowany do procesów logistycznych w przemyśle motoryzacyjnym. Pojemniki KLT mogą być dodatkowo zaopatrzone w dokładnie dopasowane piankowe wkładki, przekładki i pokrywy tak, by wszystkie elementy konstrukcyjne mogły być czysto i perfekcyjnie dostarczone do miejsca przeznaczenia. W praktyce pojemniki KLT nie stanowią całego spektrum produktów, stosowane są jeszcze opakowania specjalne.

Poza tym dla dużych elementów konstrukcyjnych wykorzystywane są najróżniejsze duże pojemniki plastikowe. Tutaj, w przeciwieństwie do małego pojemnika KLT, nie ma jednolitego standardowego pojemnika.

comepack oferuje rozwiązania szyte na miarę dla indywidualnych potrzeb w branży motoryzacyjnej
comepack oferuje rozwiązania szyte na miarę dla indywidualnych potrzeb w branży motoryzacyjnej
Stosując inteligentne rozwiązania do zarządzania pojemnikami możemy w niezawodny sposób zaspokajać indywidualne potrzeby odbiorców w branży motoryzacyjnej.

ROZWIĄZANIA DLA SZEROKIEGO ZAKRESU PRODUKTÓW

W przemyśle motoryzacyjnym wachlarz produktów może być bardzo różnorodny i obejmuje elementy konstrukcyjne lub całe podzespoły, takie jak części formowane wtryskowo i tłoczone, części precyzyjne, aż po wrażliwe elektroniczne elementy konstrukcyjne. Różnorodność produktów i ich zróżnicowane wymagania w odniesieniu do pojemników często sprawiają, iż standaryzacja jest trudna, aczkolwiek – jak wskazuje nasze doświadczenie – nie jest niemożliwa.

Stosując inteligentne rozwiązania do zarządzania pojemnikami możemy w niezawodny sposób zaspokajać indywidualne potrzeby odbiorców w branży motoryzacyjnej.

KORZYŚCI
Z ROZWIĄZAŃ LOGISTYCZNYCH FIRMY COMEPACK

Jedyny w swoim rodzaju know-how oraz gęsta sieć miejsc składowania

Szeroki asortyment w standardzie KLT

Pooling i zarządzanie opakowaniami specjalnymi

Elastyczne sposoby czyszczenia (bezolejowo – bez cząsteczek > 200 µm)

Pełna komunikacja, zoptymalizowane procesy i pewność dostaw

Niezależnie od tego, czy chodzi o przemysł motoryzacyjny, farmaceutyczny czy handel, każda branża potrzebuje specjalnych rozwiązań. Znajdziesz je u nas! Firma comepack spełni Twoje wymagania wobec logistyki opakowań wielokrotnego użytku w sposób indywidualny i dostosowany do danej branży.
Skontaktuj się z nami!

Podejmijmy wspólnie zadania i opracujmy rozwiązania szyte na miarę.

Skontaktuj się teraz z ekspertem branżowym
Kontaktieren Sie bei Fragen zu unseren Behältermanagement-Lösungen für die Automobilbranche unseren Branchenexperten Daniel Häfner!

Daniel Häfner, ekspert branży motoryzacyjnej

ODKRYJ
INNE BRANŻE

Farmacja i biotechnologia

Prawidłowe magazynowanie, komisjonowanie i wysyłka drogich i wrażliwych produktów. Skorzystaj z naszego rozwiązania branżowego.

Elektrotechnika

Efektywne rozwiązania logistyczne dzięki odpowiedniemu systemowi opakowań wielokrotnego użytku.

Branża budowlana

Redukcja ubytków materiałowych i kosztownych przestojów w perspektywie długoterminowej. Skorzystaj z naszego ponadbranżowego know-how.

Budowa maszyn

Zoptymalizowana logistyka w obszarze budowy maszyn i urządzeń. Skorzystaj z naszych usług zawierających także wartości dodane.