Zielony Ład comepack

Innowacja i zrównoważenie

Innowacje i zrównoważony rozwój w kontekście unijnego planu działania dotyczącego
gospodarki o obiegu zamkniętym (CEAP)

W comepack dostosowujemy się do Europejskiego Zielonego Ładu i wspieramy go poprzez filozofię zrównoważonego rozwoju, oferując odpowiednie rozwiązania.
Dzięki naszemu zasobooszczędnemu systemowi gospodarki o obiegu zamkniętym wnosimy znaczący wkład we wspieranie zrównoważonych łańcuchów dostaw i ochronę środowiska.

Naszym celem jest przyczynienie się do stworzenia bardziej przyjaznej dla klimatu przyszłości poprzez promowanie innowacyjnego zarządzania kontenerami, co skutkuje oszczędnościami emisji w całym łańcuchu dostaw. To zaangażowanie nie tylko pomaga naszym klientom w ochronie ich produktów, ale także w ograniczaniu emisji CO2.

Czym jest Europejski Zielony Ład?

Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym pokoleniom możliwość korzystania z zasobów Ziemi w takim samym stopniu jak obecnie, należy osiągnąć odpowiedzialną równowagę między celami ekologicznymi, gospodarczymi i społecznymi.

Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym Obecnie firmy w całej Europie określają własne cele neutralności klimatycznej i traktują priorytetowo zrównoważony rozwój swoich produktów i usług.

Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym Europejski Zielony Ład, zainicjowany przez Komisję Europejską, jest politycznym przedsięwzięciem Unii Europejskiej mającym na celu uczynienie z UE pierwszego na świecie regionu neutralnego dla klimatu do 2050 r., zgodnie z „Planem działania Zielonego Ładu”.

Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym W ramach Europejskiego Zielonego Ładu Unia Europejska planuje oddzielić wzrost gospodarczy od związanych z nim zwiększonych emisji i zużycia zasobów. Celem jest osiągnięcie ogólnounijnej neutralności klimatycznej do 2050 r.

Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym Zielony Ład obejmuje różne środki i cele, w tym redukcję emisji CO2, ułatwianie korzystania z energii odnawialnej, poprawę efektywności energetycznej oraz przejście na systemy produkcji i konsumpcji o obiegu zamkniętym.

Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym Kluczowe elementy umożliwiające osiągnięcie tych celów obejmują zapobieganie powstawaniu odpadów (poprzez redukcję odpadów produkcyjnych), ponowne ich wykorzystanie w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, recykling, badania i innowacje oraz marketing surowców wtórnych.

Globalne zużycie zasobów rośnie stale rośnie. Aby zapewnić przyszłym Aby ograniczyć ilość odpadów, szczególną uwagę zwraca się na wprowadzenie systemów gospodarki o obiegu zamkniętym. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi opakowań oczekuje się, że do 2030 r. wszystkie opakowania na rynku UE będą nadawać się do ponownego użycia lub recyklingu, co jeszcze bardziej przyczyni się do ograniczenia ilości odpadów.

Den Green Deal in Ihr Unternehmen integrieren.

Integracja Zielonego Ładu w Twojej firmie

Twoja firma najprawdopodobniej ma już opracowane koncepcje lub jest w trakcie definiowania rozwiązań zwiększających jej zrównoważony rozwój. Jak wiadomo, realizacja tych ambitnych celów środowiskowych wymaga precyzyjnego planowania i niezawodnych partnerstw – tu z pomocą przychodzi comepack.

W comepack dokładamy wszelkich starań, aby wesprzeć Cię w osiąganiu zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej. Dzięki naszemu systemowi gospodarki o obiegu zamkniętym i naszym rozwiązaniom w zakresie zrównoważonego zarządzania kontenerami jesteśmy w stanie pomóc Ci w osiągnięciu celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej.

Dowiedz się więcej

Będziemy Twoim niezawodnym partnerem, który poprowadzi Cię do większego zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej. Rozwiązania comepack w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym nie tylko ułatwiają efektywne wykorzystanie zasobów, ale także przyczyniają się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Jednocześnie pomagają zminimalizować Twój ślad ekologiczny.

Den Green Deal in Ihr Unternehmen integrieren.

W centrum uwagi: Zrównoważony rozwój – Jasne cele firm dotyczące zielonej przyszłości

Strategiczny kikerunek i cele zrównoważonego rozwoju wielu firm są jasno określone i obejmują szereg kompleksowych obszarów:

  • Cel osiągnięcia zerowej emisji CO2 netto na całym świecie do roku 2050
  • Do 2030 r. pozyskuj 100% energii elektrycznej produkowanej ze źródeł odnawialnych
  • Zmniejszenie śladu zużytych surowców i opakowań o 30% do 2023 roku
  • Zmniejszenie całkowitego zużycia zasobów (woda, gaz, ropa, drewno)
  • Promuj zrównoważone zarządzanie zasobami
  • Ustanowienie zrównoważonego łańcucha dostaw
  • Zmniejsz ilość odpadów opakowaniowych
  • Przejście na materiały przyjazne dla środowiska
  • Zachęcaj do ponownego użycia
  • Zaangażowanie w zrównoważony rozwój społeczny
Unternehmen setzen klare Ziele für eine grüne Zukunft
Unternehmen setzen klare Ziele für eine grüne Zukunft
Nachhaltigkeitsziele als Schlüssel zur Zukunft

Cele zrównoważonego rozwoju kluczem do przyszłości

Realizacja celów zrównoważonego rozwoju często wiąże się ze znacznymi inwestycjami i kosztami, związanymi zarówno z pozyskiwaniem technologii przyjaznych dla środowiska, jak i procesami przejściowymi w produkcji i logistyce. Cele zrównoważonego rozwoju wymagają długoterminowej perspektywy, aby spełnić wymogi neutralności klimatycznej i odpowiedzialności pokoleniowej. Jednak wraz z celami politycznymi rosną oczekiwania i wymagania klientów, szczególnie dotyczące zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej. Klienci oczekują obecnie, że produkty i usługi będą zrównoważone.

Dowiedz się więcej

W odpowiedzi na te wyzwania i zgodnie z Zielonym Ładem wiele firm oddziela swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju od celów czysto ekonomicznych. Pomimo aspiracji włączenia zrównoważonego rozwoju do procesów logistycznych i produkcyjnych może być złożonym przedsięwzięciem. Biorąc pod uwagę zawiłości łańcuchów dostaw, wdrożenie zrównoważonych rozwiązań może początkowo wydawać się trudne bowiem zasady gospodarki o obiegu zamkniętym należy uwzględniać na wszystkich etapach łańcucha wartości, od koncepcji i produkcji po konsumenta końcowego.

Nachhaltigkeitsziele als Schlüssel zur Zukunft

Wyzwania i rozwiązania: Wdrażanie gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonej gospodarki kontenerowej w przedsiębiorstwach

Wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym i zarządzanie kontenerami w złożonych łańcuchach dostaw stawia przed firmami istotne wyzwania. Na początku trzeba odpowiedzieć na wiele złożonych pytań:

  1. Jakie cele zrównoważonego rozwoju można osiągnąć dzięki gospodarce o obiegu zamkniętym?
  2. Jakie opakowanie wybrać do systemu wielokrotnego użytku?
  3. Ile różnych typów kontenerów jest potrzebnych?
  4. Jakie opakowania wewnętrzne są niezbędne?
  5. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, aby przejście przebiegło pomyślnie, dotyczące:
  6. Parametry procesu
  7. Możliwość automatyzacji
  8. Bezpieczeństwo produktu
  9. Cyfryzacja
  10. Kto może mnie wesprzeć i doradzić?
  11. Kto zarządza cyklem kontenerowym?
  12. Jak zapewnić ponowne wykorzystanie zwrotnych opakowań transportowych (RTP)?
  13. Co należy zrobić, aby zapobiec utracie pojemników (zmniejszeniu ich ilości)?
  14. W aspekcie finansowania/rozliczeń (systemy depozytowe): Jakie wartości należy zdefiniować i jakie procedury zastosować?
  15. Czy oprogramowanie do zarządzania kontenerami jest wymagane czy nie?
  16. Czy potrzebuję opcji śledzenia do zarządzania kontenerami?
Mehrweglösungen zeigen klare Vorteile gegenüber Einwegverpackungen.

Zrównoważona gospodarka o obiegu zamkniętym z comepack: Rozwiązania wielokrotnego użytku wykazują wyraźną przewagę nad opakowaniami jednorazowego użytku.

Gospodarka o obiegu zamkniętym reprezentuje system gospodarczy, w którym zasoby, produkty i materiały są wykorzystywane z maksymalną wydajnością. Materiały i zasoby są tu ponownie wykorzystywane, naprawiane i ulepszane, a nie wyrzucane po jednorazowym użyciu. Takie podejście chroni cenne zasoby i surowce, takie jak drewno i woda.

Dowiedz się więcej

W kontekście systemu zarządzania kontenerami zintegrowanego z comepack, rozwiązania wielokrotnego użytku (RTP) oferowane przez comepack są o 49,91% bardziej wydajne w porównaniu do „ugruntowanych” rozwiązań jednorazowego użytku.

Zastosowanie opakowań transportowych wielokrotnego użytku jest o 88% bardziej efektywne niż opakowań jednorazowych, przede wszystkim ze względu na duże zużycie wody przy produkcji tektury.

Dodatkowo MTV wykazują 43% redukcję zużycia oleju w ramach bieżącego zarządzania kontenerami. Co więcej, rozwiązania wielokrotnego użytku oferują dodatkowe korzyści, takie jak zwiększone bezpieczeństwo transportu, automatyzację oraz cyfryzację procesów i produktów.

Mehrweglösungen zeigen klare Vorteile gegenüber Einwegverpackungen.


Podstawowe zasady gospodarki o obiegu
zamkniętym firmy comepack obejmują:

Zapobiegaj marnotrawieniu

Efektywne wykorzystanie zasobów i redukcja opakowań jednorazowych w celu zminimalizowania śladu ekologicznego.

Wykorzystaj ponownie

Zamiast używania produktów jednorazowego użytku, ponowne użycie produktów i opakowań.

Naprawa

Zamiast wyrzucać produkty po pierwszym użyciu, naprawa ma na celu przedłużenie ich żywotności.

Recykling

Właściwy recykling nienadających się do użytku pojemników w celu odzyskania cennych surowców wtórnych.

Nasze podejście – Gospodarka o obiegu zamkniętym comepack

Od ponad 30 lat firma comepack kształtuje zrównoważone systemy wielokrotnego użytku w ramach efektywnej gospodarki o obiegu zamkniętym. W zrównoważonym systemie wielokrotnego użytku opakowania są ponownie wykorzystywane poprzez wdrożenie efektywnego zarządzania pojemnikami.

comepack pomaga w wyborze odpowiedniego opakowania transportowego wielokrotnego użytku i opracowuje indywidualne rozwiązania w ich zakresie.

Oprogramowanie do zarządzania kontenerami dostarczane przez comepack oferuje wszechstronne możliwości digitalizacji, w której nośniki ładunku służą jednocześnie jako nośniki informacji. Podczas naszych nieszablonowych konsultacji wspólnie analizujemy i identyfikujemy Twój potencjał. Przeprowadzimy Cię przez process osiągnięcia gospodarki o obiegu zamkniętym w Twojej firmie i łańcuchu dostaw. W trakcie naszej ciągłej współpracy jesteśmy dla Ciebie niezawodnym partnerem.

Jednocześnie wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym pozwala na cyfryzację i innowacyjne zarządzanie kontenerami oraz kontrolowanie procesów w obrębie Twojego łańcucha wartości.

Naszym celem jest zapewnienie, że odpowiedni nośnik ładunku będzie zawsze dostępny dla danego użytkownika we właściwym czasie i miejscu.

Gospodarka o obiegu zamkniętym dla zrównoważonych opakowań wielokrotnego użytku i recyklingu RTP

W kontekście ponownego wykorzystania wszystkie opakowania wielokrotnego użytku są poddawane kontroli, odnawiane i czyszczone w ramach naszego zrównoważonego czyszczenia pojemników po każdym cyklu. (Link do zrównoważonego czyszczenia). Dzięki temu zasoby kontenerowe mogą być wykorzystywane przez dziesięciolecia w ramach efektywnej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Jeżeli MTV nie nadaje się już do użytku, zapewniamy jego odpowiedni recykling. W ten sposób RTP przekształca się w cenny surowiec – granulat, który można wykorzystać na przykład do produkcji nowych RTP w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nasza duża dbałość o pojemniki zapewnia natychmiastową dyspozycyjność w wewnętrznych strukturach Twojej firmy
Nasza duża dbałość o pojemniki zapewnia natychmiastową dyspozycyjność w wewnętrznych strukturach Twojej firmy

Twoje korzyści osiągane dzięki rozwiązaniom
logistycznym comepacks

Redukcja emisji CO2

Gospodarka o obiegu zamkniętym UE 2050

Redukcja odpadów opakowaniowych

Zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań