Skip to main content

Ogranicz – wykorzystaj ponownie.

Branża rolnicza charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na opakowania jednorazowe!

Jedno z naszych najnowszych badań równowagi ekologicznej pokazuje, że opakowania jednorazowe charakteryzują się znacznie większym zapotrzebowaniem ze strony branży rolniczej niż opakowania transportowe wielokrotnego użytku w inteligentnym środowisku zarządzania kontenerami.

W badaniu porównano opakowania bezzwrotne z nośnikami małych ładunków (SLC) wykonanymi z tworzyw sztucznych w identycznych etapach przetwarzania. Wyniki wykazały, że opakowania jednorazowe są 69 razy mniej skuteczne niż ich odpowiedniki wielokrotnego użytku.

Dodatkowo, do produkcji opakowań kartonowych wymagane są ogromne ilości drewna i wody. Mniej więcej co piąte drzewo na świecie jest wycinane w celu produkcji tektury, a wyprodukowanie tony tektury wymaga zużycia około czterech metrów sześciennych wody.

Jeden pojemnik wielokrotnego użytku zastępuje 35 jednorazowych opakowań!

W okresie objętym badaniem okazało się również, że aż 35 pojemników jednorazowych zostało zużytych, choć może je pomieścić jeden pojemnik wielokrotnego użytku. Ponadto, jedno opakowanie wielokrotnego użytku będzie służyło na linii produkcyjnej przez wiele lat!

Zmaksymalizuj swój zrównoważony potencjał dzięki cyfrowemu zarządzaniu kontenerami comepack i umów się już dziś na jeden z naszych warsztatów Out-of-the-Box.

Szukasz dostawcy? Zapraszamy do kontaktu – uzyskasz więcej informacji: +48 32 722 86 05 ,info.pl@comepack.com

NASZE NAJNOWSZE
AKTUALNOŚCI

Zeichen der Nachhaltigkeit auf blauem Hintergrund
comepack News

Kup – Wyrzuć

Dotychczas znany sposób wytwarzania jednorazowych opakowań na towary i zużywania cennych surowców nie jest już…
Oczyszczony las
comepack News

Opakowania jednorazowe – duże zapotrzebowanie w branży rolniczej

Ogranicz – wykorzystaj ponownie. Branża rolnicza charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na opakowania jednorazowe! Jedno z…
Dzięki efektywnemu zarządzaniu pojemnikami firmy comepack może szybko i łatwo zorganizować komponenty od dostawców przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego.
comepack News

Brak danych z opakowań jednorazowych

Ogranicz – używaj ponownie – NIE poddawaj recyklingowi: Brak danych dotyczących opakowań jednorazowego użytku. opakowania…